• Atatürk Cad. No:261/3 Döşemaltı Antalya 07190

Karartma Zebra Perde

Karartma Zebra Perde

Eskilerden günümüze kadar bilindiği üzere evin gelinliğidir perdeler. Özellikle son yıllarda bu gelinlik görevini en şık, en modern tarzda yansıtan ve gerçekten bunun hakkını veren kararma zebra perde pencerelerin yeni gelinliği oldu. Önceden iş yerleri ve ofislerde kullanılırken artık evlerde de çok şık aynı zamanda sade ve modern bir hava yaratıyor. Bu model perdeler, özellikle güneş ışığını çok alan oadalar ve yatak odalrının vazgeçilmez ürünü olarak karşımıza çıkıyor.
Kalın ve tül kumaşların üst üste sıralandığı, iki kat, elle ayarlanan zincir mekanizmalı ve kumandalı olarak iki şekilde karşımıza çıkıyor. Tercih sebeplerinden en önemlisi hem tül hem de güneşlik görevi görmesidir. Bu da evlerde, ofislerde ve kullanıldığı her yerde kalabalık görüntünün yerine sade, ferah ve modern bir görünüme sebep oluyor.
Bunun dışında gerek yazın güneşten, gerekse kış aylarında soğuktan koruyan muhafazalı bir kumaş yapısına sahiptir. Karartma zebra perde ile odanıza ne kadar güneş ışığı gireceğine siz karar verin. Kısacası ışığa yön verin. Tabi kumaş özelliklerine ve kalitesine görede fiyatlandırma değişiklik gösterir, ilk çıktığı yıllarda oldukça pahalı olan bu perdeler artık fazla revaçta olduğundan fiyatlar düşüşe geçmiştir.
Kaliteli bir kumaş seçimi hem kullanımı hem de temizliği açısından çok önemlidir. Karartma zebra perde denilince ilk temizliği düşündürür hanımları. Bu düşünce göz önüne alınıp, silinebilir ve kaliteli bir kumaş tercih edilirse temizlik konusunda sıkıntı yaratmayacaktır. Mekanizmasında ki ince borular çıkarılıp, yere yatırılan perde, sabunlu suyla yavaş yavaş bastırmadan sünger yardımıyla silinir ve kurumaya bırakılır.