• Atatürk Cad. No:261/3 Döşemaltı Antalya 07190

Bambu Zebra Perde Temizliği

Bambu Zebra Perde Temizliği

"Zebra perdelerde olduğu gibi bambu zebra perde kullananlar ya da kullanmayı düşünenlerin ilk aklına gelen nokta hiç şüphesiz; "Bambu zebra perde temizliği nasıl olur ?" sorusunun yanıtıdır. Bambu zebra perde kullananlar için burada temizlik işlemine açıklık getirecek olursak; bu tarz zebra perde modelleri temizliği için ekstra bir kuvvet zaman gerekmemesi sebebiyle öncelikli olarak bu işlem için hayli kolay ve pratik diyerek başlamamız gerekir." 
 
Bambu panjurlar, plastik ve sentetik panjurlara göre tamamen doğal ve çevreye duyarlı bir yapıdadır. Bu tarzdaki perdelerin kalitesini düşürmeden düzgün şekilde temizlenmesi gerekir. Bambu perdeyi öncelikli olarak tozunu alarak temizleyebilirsiniz. Yani toz toplayıcı temiz ve nemli bir bez ile perdenizi rahatlıkla silebilirsiniz. Bu toz alma işlemini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra perdeleri mekanizmasından sökerek uygun bir zemine serip dikkatli bir şekilde yıkayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta temizlik işlemi esnasında kullanılan detarjandır. Perdenin yapısına uygun deterjanların tercih edilmesi temizliğin perdeye herhangi bir zarar vermemesi açısından hayli önemlidir. Deterjanınızla yıkadıktan sonra suyla temizleyerek açık bir şekilde ya da toplayarak kurumasını bekleyebilir ve ardından mekanizmasına yerleştirebilirsiniz. 
 
"Görüldüğü üzere bambu zebra perde temizliği  hayli kolay birkaç işlemden oluşup, hemen herkesin ev ortamında uygulayabileceği bir işlemdir. Bütünüyle bambu zebra perde özellikleri, temizliği ve fiyat standartları dikkate alındığında zebra perdeye farkı bir bakış kazandıran bu modelin, son dönemde popülaritesini niçin arttırdığını görmek mümkündür." 

Etiketler